lu.se

Ekonomisk-historiska institutionen

Ekonomihögskolan vid Lunds universitet

Kontakt

Centrum för ekonomisk demografi


Danial Ali Akbari

Doktorand

danial.ali_akbari@nek.lu.se
Telefon: +46 46 222 86 64

Visa mer information


Clas Andersson

Systemutvecklare

clas.andersson@ekh.lu.se
Telefon: +46 46 222 74 87

Visa mer information


Elvira Andersson

Postdoc

elvira.andersson@ekh.lu.se

Visa mer information


Erik Andersson

Administrativ assistent

erik.andersson@ekh.lu.se

Visa mer information


Mats Andersson

Administrativ assistent

mats.andersson@ekh.lu.se

Visa mer information


Maria Francisca Archila Bustos

Doktorand

maria_francisca.archila_bustos@keg.lu.se

Visa mer information


Tommy Bengtsson

Professor

tommy.bengtsson@ekh.lu.se
Telefon: +46 46 222 73 80

Visa mer information


Thor Berger

Postdoc

thor.berger@ekh.lu.se
Telefon: +46 46 222 03 67, +46 70 772 07 78

Visa mer information


Andreas Bergh

Docent

andreas.bergh@nek.lu.se
Telefon: +46 46 222 46 43

Visa mer information


Martin Bergvall

Doktorand

martin.bergvall@ekh.lu.se
Telefon: +46 46 222 42 02

Visa mer information


Jonas Björk

Professor

jonas.bjork@med.lu.se
Telefon: +46 46 222 69 16, +46 70 213 29 72

Visa mer information


Staffan Blomberg

Docent

staffan.blomberg@soch.lu.se
Telefon: +46 46 222 31 62

Visa mer information


Sofia Brasjö

Administrativ assistent

sofia.brasjo@ekh.lu.se

Visa mer information


Gabriel Brea Martinez

Postdoc

gabriel.brea_martinez@ekh.lu.se
Telefon: +46 46 222 08 41

Visa mer information


Benny Carlson

Professor emeritus

benny.carlson@ekh.lu.se

Visa mer information


Jeanne Cilliers

Forskare

jeanne.cilliers.7367@ekh.lu.se
Telefon: +46 46 222 04 99

Visa mer information


Hanne Clivemo

Doktorand

hanne.clivemo@ekh.lu.se

Visa mer information


Matthew Collins

Doktorand

matthew.collins@nek.lu.se

Visa mer information


Enrico Debiasi

Doktorand

enrico.debiasi@ekh.lu.se

Visa mer information


Martin Dribe

Professor

martin.dribe@ekh.lu.se
Telefon: +46 46 222 46 77

Visa mer information


Per Gunnar Edebalk

Professor emeritus

per_gunnar.edebalk@soch.lu.se
Telefon: +46 46 222 93 88

Visa mer information


Christofer Edling

Professor

christofer.edling@soc.lu.se
Telefon: +46 46 222 88 62

Visa mer information


Lisa Eklund

Docent

lisa.eklund@soc.lu.se
Telefon: +46 46 222 34 77

Visa mer information


Annika Elwert

Forskare

annika.elwert@ekh.lu.se
Telefon: +46 46 222 05 98

Visa mer information


Sanna Ericsson

Doktorand

sanna.ericsson@nek.lu.se

Visa mer information


Björn Eriksson

Forskare

bjorn.eriksson@ekh.lu.se
Telefon: +46 46 222 08 86

Visa mer information


Thomas Fischer

Biträdande universitetslektor

thomas.fischer@nek.lu.se
Telefon: +46 46 222 86 71

Visa mer information


Devon Fontaine Spika

Doktorand

devon.fontaine_spika@nek.lu.se

Visa mer information


Demid Getik

Doktorand

demid.getik@nek.lu.se

Visa mer information


Erik Grenestam

Doktorand

erik.grenestam@nek.lu.se
Telefon: +46 46 222 89 17

Visa mer information


Åsa Hansson

Universitetslektor

asa.hansson@nek.lu.se
Telefon: +46 46 222 86 61, +46 46 222 01 44, +46 70 958 48 89

Visa mer information


Gawain Heckley

Forskare

gawain.heckley@med.lu.se
Telefon: +46 72 467 48 80, +46 72 467 48 80

Visa mer information


Finn Hedefalk

Postdoc

finn.hedefalk@ekh.lu.se
Telefon: +46 46 222 42 02, +46 73 816 60 29

Visa mer information


Jonas Helgertz

Biträdande universitetslektor

jonas.helgertz@ekh.lu.se
Telefon: +46 46 222 36 66

Visa mer information


Thomas Hofmarcher

Doktorand

thomas.hofmarcher@nek.lu.se
Telefon: +46 46 222 86 74

Visa mer information


Markus Isaksson

Administrativ assistent

markus.isaksson@ekh.lu.se

Visa mer information


Madeleine Jarl

Forskningssekreterare, forskningsadministratör, inköpssamordnare

madeleine.jarl@ekh.lu.se
Telefon: +46 46 222 42 58

Visa mer information


Per Johansson

Administrativ assistent

per.johansson@ekh.lu.se

Visa mer information


Omar Karlsson

Postdoc

omar.karlsson@ekh.lu.se

Visa mer information


Tobias Karlsson

Forskare

tobias.karlsson@ekh.lu.se
Telefon: +46 46 222 08 37, +46 73 276 58 47

Visa mer information


Ali Kiadaliri

Postdoc

ali.kiadaliri@med.lu.se
Telefon: +46 07 259 62 212

Visa mer information


Josefin Kilman

Doktorand

josefin.kilman@nek.lu.se

Visa mer information


Agneta Kruse

Universitetslektor

agneta.kruse@nek.lu.se
Telefon: +46 46 222 86 69, +46 73 828 32 10

Visa mer information


Elisa Labbas

Doktorand

elisa.labbas@ekh.lu.se
Telefon: +46 46 222 42 02, +46 72 566 32 60

Visa mer information


Volha Lazuka

Postdoc

volha.lazuka@ekh.lu.se
Telefon: +46 46 222 05 98

Visa mer information


Anna Linder

Doktorand

anna.linder@med.lu.se

Visa mer information


Martin Lindström

Professor

martin.lindstrom@med.lu.se
Telefon: +46 40 391 34 3

Visa mer information


Johannes Lissdaniels

Forskningsassistent

johannes.lissdaniels@med.lu.se

Visa mer information


Petter Lundborg

Professor

petter.lundborg@nek.lu.se

Visa mer information


Jonas Lundstedt

Doktorand, doktorand

jonas.lundstedt@nek.lu.se

Visa mer information


Kaveh Majlesi

Docent

kaveh.majlesi@nek.lu.se

Visa mer information


Sara Mikkelsen

Doktorand

sara.mikkelsen@nek.lu.se
Telefon: +46 46 222 89 17

Visa mer information


Joseph Molitoris

Forskare

joseph.molitoris@ekh.lu.se

Visa mer information


Jeffrey Neilson

Forskare

jeffrey.neilson@ekh.lu.se
Telefon: +46 70 982 84 67

Visa mer information


Thomas Niedomysl

Universitetslektor (tjänstledig)


Anton Nilsson

Gästforskare

anton.nilsson@med.lu.se

Visa mer information


Therese Nilsson

Docent

therese.nilsson@nek.lu.se
Telefon: +46 46 222 46 43, +46 73 396 79 19

Visa mer information


Henrik Ohlsson

Statistiker

henrik.ohlsson@med.lu.se
Telefon: +46 40 391 40 2

Visa mer information


Andrés Palacio

Postdoc

andres.palacio@ekh.lu.se
Telefon: +46 46 222 01 51

Visa mer information


Faustine Perrin

Postdoc

faustine.perrin@ekh.lu.se
Telefon: +46 46 222 04 65

Visa mer information


Inga Persson

Professor emerita

inga.persson@nek.lu.se
Telefon: +46 46 222 95 47

Visa mer information


Luciana Quaranta

Docent

luciana.quaranta@ekh.lu.se
Telefon: +46 46 222 04 97

Visa mer information


Maria Rosvall

Docent

maria.rosvall@med.lu.se
Telefon: +46 40 391 40 3

Visa mer information


Johan Sandberg

Universitetslektor

johan.sandberg@soc.lu.se
Telefon: +46 46 222 43 70

Visa mer information


Francesco Scalone

Gästforskare

Visa mer information


Kirk Scott

Professor

kirk.scott@ekh.lu.se
Telefon: +46 46 222 71 81

Visa mer information


Luis Serratos

Doktorand

luis.serratos@ekh.lu.se

Visa mer information


Christopher Smith

Gästforskare

christopher.smith@ekh.lu.se

Visa mer information


Maria Stanfors

Professor

maria.stanfors@ekh.lu.se
Telefon: +46 46 222 08 34

Visa mer information


Patrick Svensson

Universitetslektor, docent (tjänstledig)


Anna Tegunimataka

Forskare

anna.tegunimataka@ekh.lu.se
Telefon: +46 46 222 04 98

Visa mer information


Petra Thiemann

Biträdande universitetslektor

petra.thiemann@nek.lu.se
Telefon: +46 46 222 86 86

Visa mer information


Ingrid van Dijk

Postdoc

ingrid.van_dijk@ekh.lu.se
Telefon: +46 46 222 08 41

Visa mer information


Elien van Dongen

Doktorand

elien.van_dongen@ekh.lu.se

Visa mer information


Anna Welander Tärneberg

Universitetslektor

anna.welander_tarneberg@ekh.lu.se

Visa mer information


Kai Willfuehr

Gästforskare

Visa mer information


Gustav Öberg

Forskningsingenjör

gustav.oberg@ekh.lu.se

Visa mer information


Martin Önnerfors

Doktorand

martin.onnerfors@ekh.lu.se

Visa mer information


Distributionsansvarig p-dekal: Madeleine Jarl

Katalogadministratör: Madeleine Jarl

Adressuppgifter

Centrum för ekonomisk demografi

Besöksadress:
Scheelevägen 15B, Alfa 1, Lund

Postadress:
Box 7083, 220 07 Lund

Internpost: hs 10

Telefon: +46 46 222 00 00

Mer information i Lunds universitets forskningsportal